Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/platne/serwer27178/public_html/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2851
Czy da się zarobić na Amazonie? | LOMPERTA - Kursy, szkolenia sprzedaży w internecie Ecommerce

Czy da się zarobić na Amazonie?

Zarabianie na Amazonie

 

Amazon to wielki tort, którym naprawdę można najeść się do syta, jeśli tylko potrafimy trochę ruszyć głową i wykorzystać tę przeogromną platformę sprzedażową, jaką ktoś powołał już za nas do życia. Pomyśl najpierw, przecież nie musisz angażować żadnych własnych środków na kreowanie sklepu internetowego od zera. Co więcej, nie pozycjonujesz za duże pieniądze sklepu w wyszukiwarce, nie starasz się o jego promocję od zera poza granicami kraju. Czy to nie jest już wystarczająco dużo, aby po prostu wystartować?

Szybujący udział sklepów online na polskim rynku

Spadki obrotów cen galerii handlowych czy mniejsza ilość ludzi w sklepach, to tylko niektóre symptomy rosnącego zainteresowania zakupami w Internecie. Coraz więcej osób decyduje się na zakup produktu bez wychodzenia z domu. Wpłynęło na to wiele czynników, a między innymi wzrost poziomu zaufania do firm, które oferują sprzedaż online. Ma to związek choćby z mniejszą anonimowością w sieci, ale także lepszą kontrolą ze strony aparatu państwowego. Sami klienci mogą dziś sprawdzić czy sklep oferujący swoje produkty jest aby na pewno uczciwie działający. Nie można też pominąć ogólnoświatowych trendów. W Polsce sprzedaż online w od roku 2017 do 2020 ma wzrosnąć aż o 44%, co przełoży się na 13 miliardów dolarów zarobku.

Tylko sklepy pokazowe

Wyobraźmy sobie, że w USA wiele sieci handlowych po prostu rezygnuje z tradycyjnych form sprzedaży w sklepach stacjonarnych i całkowicie przenosi się do sieci. Przykładem niech będzie choćby amerykańska firma odzieżowa Bebe, która zamyka aż 170 swych placówek. Już dziś wielu klientów traktuje sklepy stacjonarne jak tzw. schowroomy, a więc przychodzi tam tylko po to, aby zobaczyć, ocenić czy przymierzyć produkt, a następnie kupuje go w Internecie, często dużo taniej i niekoniecznie w tej samej galerii. Wydaje się, że już w niedalekiej przyszłości w centrach handlowych będziemy mieć do czynienia wyłącznie ze sklepami pokazowymi. Jedna z największych spółek odzieżowych w Polsce, czyli LPP, do której należy choćby Reserved, w pierwszych czterech miesiącach roku 2017 wzrosła aż o 93%, co przełożyło się na wpływy ponad 77 mln zł.

Amazon przekonuje liczbami

Możesz mieć wątpliwości, bo Amazon jest trochę jak potwór o korporacyjnym charakterze, pochodzący gdzieś z innego świata, zza dalekiego oceanu, którego niewprawiony w boju internauci mogą się lekko obawiać. Dziś jeszcze nie każdy potrafi w ogóle kupić coś za pośrednictwem tego sklepu, a mowa dopiero o sprzedawaniu. Może więc zamiast karmić się samym tylko strachem, za pomocą liczb przekonasz się czy zarobkowanie jest tam możliwe. Dość powiedzieć, że na Amazonie jest 5 mln kont sprzedażowych, leczy tylko 1,8 mln to konta aktywne. Okazuje się więc, że nie ma wcale tak dużej konkurencji biorąc pod uwagę tak wielki jego zasięg działania.

Zarobki na Amazon?

Sprzedaż online nieustannie rośnie. Ludzie coraz chętniej angażują się w zakupy online, ponieważ są wygodniejsze, tańsze i zajmują zdecydowanie mniej czasu. Średnie zarobki ponad 40% sprzedawców na Amazonie sięgają 50 tys. dolarów rocznie netto, co w przeliczeniu na złotówki równa się około 16 tys. złotych. Mowa tu oczywiście o każdym sprzedawcy Amazona z osobna i nie jest to wielki zarobek, ponieważ można tam ugrać o wiele więcej.

Pierwszy krok to wiedza

Podstawą jest oczywiście nabycie pełnej wiedzy dotyczącej technik, a więc swoistego know-how na Amazonie. W pierwszej kolejności trzeba więc spędzić długie godziny przebijając się przez gąszcz cennych informacji. Najważniejszym krokiem będzie jednak nasz osobisty pomysł dotyczący tego, co zamierzamy sprzedawać na Amazon. Większość produktów sprzedawcy pozyskują z Chin i zarabiają na marży, jaką sobie ustalają. Można też zacząć bardziej kreatywnie i stworzyć własny asortyment, który ktoś nam zwyczajnie wyprodukuje (najpewniej także w Chinach). Trzeba zatem już dziś zacząć przeszukiwać platformę Amazon, aby sprawdzić, które produkty mają np. najmniej reviews, czyli recenzji i uczepić się ich chcąc zdobyć tę mało uczęszczaną jeszcze niszę. Ale to nie jest jedyny sposób na sukces sprzedażowy za pośrednictwem Amazon…