Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/platne/serwer27178/public_html/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2851
Co to jest Amazon? | LOMPERTA - Kursy, szkolenia sprzedaży w internecie Ecommerce

Co to jest Amazon?

Co to jest Amazon

Amazon – do niedawna niewiele mówiło się o tym amerykańskim koncernie na polskim podwórku. Najczęściej korzystano z jego usług za granicą, gdzie kupowanie było proste, a przesyłki darmowe. Stało się tylko kwestią czasu, aby spółka założona przez Jeffa Bezosa miała szansę rozrastać się także w Polsce.

Jakie są początki Amazona?

Początkowo sklep Amazon kojarzono głównie ze sprzedaży książek, ponieważ to właśnie od tego towaru wystartował Jeff Bezos. Internetowa księgarnia zaczynała się jednak monstrualnie rozrastać, a najbardziej widomym tego znakiem oraz flagowym produktem stał się czytnik e-booków, czyli Amazon Kindle. To wygodne urządzenie umożliwiało klientom kupowanie i odtwarzanie cyfrowych wersji książek w sposób prosty, nieskompilowany i co najważniejsze – tani. Popularnie zwany Kindle przeistaczał się w coraz nowocześniejsze urządzenie, czego przykładem był choćby dotykowy ekran wypromowany w czasie, gdy taka możliwość nie była jeszcze tak szeroko rozpowszechniona. Obecnie Amazon zachwyca choćby wyjątkową usługą tzw. chmury obliczeniowej, czyli Amazon Web Services. Jest to efektywnie działająca spółka, która zajmuje się zarządzaniem serwerami oraz bazami danych. Oferuje odbiorcom szereg udogodnień, jak choćby tzw. Amazon EC2 (Amazon Elastic Compute Cloud), a także Amazon S3 (Amazon Simple Storage Service).

Słów kilka o twórcy Amazona

Cofnijmy się jednak jeszcze na moment do postaci samego twórcy Amazona. Jeff Bezos jest dziś jednym z najbogatszych ludzi na świecie i zarządza najpotężniejszą platformą sprzedażową. Od początku, a więc od samej idei sklepu, takie były jego zamierzenia. Chciał niczym Amazonka – największa rzeka świata wypromować swój sklep i zbudować go do rozmiarów monstrualnych. To się rzeczywiście udało i dziś Amazon to nie tylko księgarnia internetowa, ale centrum multibranżowe, na którym można zarówno kupować, jak i sprzedawać. Właśnie ta opcja czyni go jeszcze bardziej atrakcyjnym i wartym uwagi. Wspomnijmy jeszcze dwa słowa na temat samego logo Amazona. To czarny napis „Amazon”, pod którym widnieje żółta strzałka, jaka symbolicznie wskazuje kierunek od litery A do Z. Ma to oznaczać bogaty asortyment, czyli popularnie mówiąc – w Amazonie znajdziesz wszystko od A do Z.

Amazon w Polsce

Do naszego kraju Amazon dotarł stosunkowo niedawno budując tu swoje centra logistyczne. Wciąż nie korzystamy jeszcze z własnej strony internetowej sklepu, na którym można dokonywać wygodnych zakupów w polskiej walucie. To dla nas spory dyskomfort. Realnością są też kłopoty z nawigacją na stronie (z powodu braku pełnej polskiej wersji językowej), ale także jesteśmy zmuszeni kupować w euro. Cieszy jedynie, że istnieje szansa na darmową przesyłkę przy zakupach powyżej 39 euro. Z niecierpliwością czekamy zatem na więcej udogodnień, a póki co musi nas cieszyć fakt, że od 2014 roku w Polsce zostały otwarte centra dystrybucyjne w Bielanach Wrocławskich, Sadach pod Poznaniem, a później w Sosnowcu oraz Kołbaskowie. Mimo że praca dla Amazon nie cieszy się dobrymi opiniami, to jednak zatrudnia ponad 10 tys osób. Warto wspomnieć, że na świecie dla Amazon pracuje niemal 600 tysięcy ludzi.

Co ty możesz zyskać, dzięki Amazon?

Amazon to nie tylko ogromna platforma sprzedażowa, ale także możliwość realnego zarobkowania. Po pierwsze więc, możesz być jego klientem i kupować taniej miliony produktów. Po drugie zaś, masz szansę spróbować swoich sił w biznesie sprzedażowym i handlować towarem od azjatyckich dostawców. Możliwości tej amerykańskiej platformy są wręcz nieograniczone, ale nie oszukujmy się – nie będzie łatwo. Wiele kursów dotyczących obsługi oraz sprzedaży na Amazonie przedstawia tę kwestie, delikatnie mówiąc, w nieco przekoloryzowanym świetle. Rzeczywistość może być jednak trochę inna, dlatego warto celować w obiektywne kursy, realnie ukazujące problem. Aby otrzymywać już jakiś dochód pasywny, należy pokonać długą drogę i pozyskać naprawdę solidną wiedzę, a to będzie oznaczać nic innego, jak sporo pracy. Na początek weź przykład z twórcy Amazona, biznesmena wizjonera, który zaczął od idei, a poprzez konsekwencję i trud skończył na ogromnej fortunie.