Amazon jako dochód pasywny

Dochód pasywny to z pewnością marzenie bardzo wielu ludzi. Jak tu nie myśleć o zarobkowaniu bez naszego udziału? Przeważająca większość z nas budzi się i rano wychodzi do pracy, co oznacza, że zarobi tyle pieniędzy, ile godzin udało się „fizycznie” przepracować. A co gdyby tak zarabiać nawet podczas snu?
Czym jest dochód pasywny?
Dochód pasywny to zyski, jakie osiągamy bez angażowania naszej pracy. W pierwszym etapie inwestujemy czas, pieniądze i wysiłek, a następnie osiągamy przychody z tego, co wcześniej udało się nam już zbudować. Nie musimy więc wykonywać fizycznie żadnej pracy, a zarabiamy. Najpowszechniejszym przykładem tego typu zarobkowania jest oczywiście handel i pozyskiwanie przychodów z marży, jaką zwykle sami ustalamy. Gdziekolwiek jesteśmy w danej chwili, w naszym sklepie odbywa się ciągła sprzedaż produktów, a to oznacza, że nieustannie rosną nam zyski. Łatwo się więc domyślić, że Amazon jest jednym z dobrych przykładów wypracowania sobie dochodu pasywnego.
Amazon największą platformą sprzedażową
Amazon to 244 miliony aktywnych użytkowników, którzy generują dochód 32,7 miliardów dolarów netto (dane na 3 kwartał 2016 roku). Jest to na pewno jeden z bardziej dostępnych sposobów promowania polskich produktów na rynkach zagranicznych bez wykonywania żadnych skomplikowanych ruchów. Dużą jego zaletą jest zaufanie klientów, dlatego warto przemyśleć, czy aby nie dołączyć do zarobkujących sprzedawców? Co ważne, Amazon gwarantuje nam dość niskie koszty początkowe. Tak naprawdę to w dużej mierze my sami je ustalamy, ponieważ decydujemy się na określony model sprzedażowy zgodnie z posiadanymi przez nas aktywami do zainwestowania.
Dochód pasywny – ktoś pracuje za nas
Osiąganie dochodu pasywnego w najprostszym tłumaczeniu oznacza nic innego jak to, że Amazon będzie za nas pracować. Ta platforma jest chyba jednym z najlepszych tego przykładów, ponieważ nie zajmujemy się nawet obsługą, wysyłką, uwzględnianiem reklamacji. Wszystko odbywa się za naszymi plecami. Bezwzględnie tworzymy zatem dochód pasywny, wprowadzając kolejne produkty do sprzedaży na platformie.
A teraz troszkę realiów
Dochód pasywny na Amazonie rzeczywiście jest do uzyskania, jednakże nie jest to aż tak kolorowe, jak możemy dowiedzieć się z wielu kursów dostępnych w Internecie. Oczywiście, jeśli ktoś kupuje nasze produkty, to automatycznie rośnie nasz zysk z marży i nie mamy w tym procesie zbyt dużego udziału, przynajmniej bezpośredniego. Okazuje się jednak, że musimy dbać o wszelkie formalności, sprawdzać nieustannie czy działamy zgodnie z zasadami i regulaminem. Ponadto, istotne jest także wyszukiwanie i wprowadzanie nowych produktów, jakie możemy sprzedawać. Nie zarabiamy tylko na kilku towarach, nawet jeśli dobrze się sprzedają. To zaś wiąże się z poszukiwaniem niszy. Często są to bardzo czasochłonne zajęcia. Musimy przecież nawiązywać kontakty z potencjalnymi producentami, których szuka się na przykład w Azji. A co jeśli nie znamy angielskiego, który jest w tym biznesie jednak niezbędny? Trzeba się będzie go nauczyć, jeśli chcemy być rozwojowi. To także stanie się naszą pracą, nawet jeśli nie dotyczy ona fizycznego działania przy produktach. Ponadto, samo prowadzenie działalności wymaga dużego zaangażowania, ponieważ trzeba śledzić zachodzące w ustawodawstwie zmiany, nierzadko kontaktować się z księgową i nieustannie kompletować dokumenty. Już samo zamawianie towarów, jeśli akurat postawiliśmy na produkcję własnego asortymentu, wymaga ciągłego zainteresowania z naszej strony, trzeba bowiem monitorować postęp zamówienia. Nie mówiąc już o tym, ile będzie nas kosztować prostowanie tych spraw, które zostały niepoprawnie zrealizowane. Opieka nad własnym asortymentem w sklepie Amazon, kontrola nad poprawnym ich dostarczeniem do magazynów – to także zadania, jakie pochłoną dużą ilość naszego czasu. Jak się okazuje, mianowanie siebie osobą decyzyjną i kontrolującą wszystkie procesy zachodzące w firmie, bywa bardziej pracochłonne niż wykonywanie prostych zadań na stanowisku pracownika. Dochód pasywny jest więc niczym innym, jak zyskiem, jaki słuszne się nam należy.
Recommended Posts

Wszystko, co musisz wiedzieć o Amazon Kindle
26 lutego 2019

Co się sprzedaje w internecie?
19 lutego 2019

Czy da się zarobić na Amazonie?
7 lutego 2019