Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/platne/serwer27178/public_html/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2851
Amazon jak "surowy ojciec" ? | LOMPERTA - Kursy, szkolenia sprzedaży w internecie Ecommerce

Amazon jak „surowy ojciec” ?

zasady Amazona

Amazon to rzeczywiście bardzo „surowy ojciec”. Daje możliwość dobrego zarobkowania, jednak tylko wtedy, kiedy bezdyskusyjnie będziemy trzymać się ustalonych zasad gry. Nie ma tu szans na sprzeciw i w zasadzie nic w tym dziwnego, jeśli brać pod uwagę, że naprawdę jest to największa platforma sprzedażowa na świecie.

Zapoznaj się z regulaminem

Zwykle traktujemy wszelkie regulaminy bez większego zaangażowania, nie dając sobie czasu na dokładne zapoznanie z treścią. Możemy to potem odpokutować zablokowanym kontem. Oczywiście, regulamin Amazona wymaga czasu na przeanalizowanie i to nie tylko jednej godziny. Poza tym, jest dostępny w języku angielskim, co dodatkowo bywa zniechęcające. Warto ponadto monitorować wszystkie aktualizacje, jakie udostępnia nam Amazon, ponieważ w przeciwnym wypadku może nas ominąć coś bardzo istotnego.

Przygotowanie i sprzedaż produktu

Jeśli chcesz być skutecznym sprzedawcą na Amazon to musisz wiedzieć, jak przygotować produkty poczynając od fazy ich wprowadzenia do sklepu, aż do wysyłki. W pierwszej kolejności musimy jednak zapoznać się z regulaminem, aby nie wprowadzić do sprzedaży produktów zabronionych. Amazon stworzył całą ich listę, a wciąż nie jest ona jeszcze pełna i zamknięta, dlatego można się po prostu zapytać obsługi, czy dany produkt będzie przez Amazon akceptowalny. Pamiętajmy jeszcze o produktach, które według klientów lub samego Amazona mogą zostać zakwalifikowany jako towary z niezidentyfikowanych źródeł. Być może zostaniemy więc poproszeni o potwierdzenie np. poprzez fakturę, zakup produktów i wskazanie rzetelnych źródeł ich pozyskania.

Z

ablokowanie konta sprzedawcy

Czasem naprawdę trudno jest zrozumieć, dlaczego Amazon zablokował nam konto. W Internacie pojawiło się już bardzo wiele artykułów, które ilustrują gniew i rozżalenie na Amazon, z powodu tak restrykcyjnych zachowań. To jednak Amazon ustala zasady i nie będzie się nikomu tłumaczył, jeśli uzna, że powinien zablokować konto. W pierwszej chwili pragniemy natychmiast zareagować, czasem nawet nazbyt emocjonalnie, oczekując wyjaśnień. Lepiej się jednak przed tym powstrzymać i przeanalizować problem. W tym czasie dobrze przyjrzyj się swoim mailom, powiadomieniom, ponieważ mogłeś przeoczyć jakąś wiadomość od Amazon. Zwróć uwagę na stan swojego konta na Amazon, bo być może masz wiele negatywnych opinii lub skarg od kupujących. Są także inne powody jego blokowania, które w pierwszej chwili nie przyjdą ci do głowy, a mogą to być np. manipulacje, próby oszustwa czy właśnie niezgodność z regulaminem.

Odblokowanie konta z pomocą specjalistów

Duża ilość blokowanych kont na Amazonie poskutkowała zaistnieniem niszy dla firm, które postanowiły dobrze zarobić na ich odblokowywaniu. Wiadomo, że nagłe wstrzymanie sprzedaży powoduje zakręcenie kurka dopływających finansów, co w efekcie niesie ze sobą ogromne straty. Nikt ze sprzedawców nie chce tego doświadczyć, a jeśli już mu się to przydarzy, to często woli skorzystać z pomocy specjalistów, aby szybko uzyskać efekty i móc wznowić sprzedaż. Firmy specjalizujące się odblokowywaniem kont działają w oparciu o wiedzę prawniczą. Nierzadko są to po prostu prawnicy, którzy potrafią wgryźć się w regulamin i znaleźć przyczynę problemów. Wymaga to bowiem czasu i doświadczenia. Koszty takiej usług biorąc pod uwagę wielkość strat, nie są wcale takie wysokie. Zwykle są to także kompleksowe działania, ponieważ specjaliści zajmują się opracowaniem strategii, wykonaniem połączeń telefonicznych do biura obsług Amazon, a nawet dokonaniem wielu niezbędnych tłumaczeń. Można sobie również zażyczyć krótkie szkolenie, porady na temat dalszego postępowania i zminimalizowania ryzyka ponownego zablokowania konta. W niektórych ofertach znajdują się także usługi udostępniania nowych kont sprzedażowych, aby nie tracić klientów i możliwości zarobkowania. Cz jest to legalne i akceptowalne przez politykę firmy Amazon? Pewnie nie, aczkolwiek proces ten jest trudno weryfikowalny, dlatego póki co funkcjonuje bez przeszkód.